Články

Podpořte svou lásku unikátní čajovou směsí Biogena

Také byste chtěli mít vztah jako z pohádky, nebo přinejmenším z Instagramu? I když je jasné, že krásný a čistý vztah je založen na dlouholeté láskyplné práci, letošní Valentýn pro vás může být nádherným hřebem roku, pro začátek či pokračování budování toho nejcennějšího.

SACHARIDY - hlavní živina

Sacharidy jsou složkou všech živých organismů a tím pádem nejrozšířenějšími organickými sloučeninami na planetě. Společně s bílkovinami a tuky jsou řazeny k základním živinám.

Vitamín B - výživa pro tělo i mysl

Jako B-komplex je označována skupina vitaminů B, které jsou nezbytné pro správné fungování metabolismu. Nedostatek vitaminu B je často spojován s únavou a vyčerpáním, kožními problémy, neschopností soustředit se nebo náchylností k infekcím. 

Diabetes - civilizační onemocnění

Diabetes mellitus neboli úplavice cukrová (lidově cukrovka) je chronická porucha metabolismu sacharidů provázená zvýšenou hladinou krevního cukru (hyperglykémií) v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Inzulin je hormon tvořený slinivkou břišní, který umožňuje vstup glukózy z krve do buněk, pro něž je zdrojem energie.

Dobrý den začíná snídaní

Možná vám babička při vaření krupičné kaše ráno říkávala: “Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli.” Co tohle staré moudro znamená? A platí stále i v dnešní uspěchané době?

Jak se připravit na horskou turistiku?

Aktivní letní dovolená je tím nejlepším způsobem, jak zregenerovat tělo i duši. Po celém roce spěchu, povinností a sezení u počítače jsou dny strávené v horách jednoduše k nezaplacení.